teisipäev, 25. august 2015

Jumestuskreemi valimine - võimatu missioon?! Osa 1.

Lugesin just hiljuti ajakirja "Mood" juulikuu numbrit. Seal oli minu jaoks üks huvipakkuv artikkel, kus intervjueeriti Iisraelist pärit M.A.C ´i meigikunstnikku Netta Szekely ´it. Artikli autor esitas Nettale küsimuse, et mis ta arvab olevat kõige enam guugeldatud iluküsimus üldse. Kui te nüüd ise mõtlete, siis mida pakuksite....? Esimesena pakkus meigikunstnik: Kuidas valida enda nahatooniga sobiv jumestuskreem? Sa arvasid sama? :) Mina ka! Aga ei, see on järjestuses kolmas. Ah soo, te tahaksite nüüd puhtast uudishimust ikkagi teada, et mis see kõige populaarsem küsimus siis oli -  kuidas puhastada meigipintsleid? Samuti huvitav teema, aga selle juures peatume ehk teine kord.


Tegin siis ise nõndasamuti - guugeldasin. See on ka eestikeelsetes foorumites ja artiklites väga sagedasti käsitletud teema. Võtsin siis asja käsile ja hakkasin lugema. Ja mida rohkem ma lugesin, seda segasemaks asjad läksid. Üks rääkis ühte juttu, teine jälle vastupidi. Loomulikult ei saa me hakata valima endale jumestuskreemi vastavalt teiste anonüümsete kommenteerijate soovitustele. Meil on kõigil erinevad nahatüübid ja -toonid. Isegi kui nahatüüp tundub kirjelduse järgi sama, siis võib ikkagi juhtuda, et see kreem/toode meile ei sobi, puhtalt isiklikele eelistustele toetudes. Me peame siiski ise järele proovima. 
Selle proovimisega on muidugi üks igavene jama. Mõned soovitavad pöörduda teenindaja poole ja kiidavad nende professionaalsust, teised laidavad selle mõtte maha, sest nad on sellega ka tõeliselt ämbrisse astunud. Olles vastavalt soovitustele ostnud kalli jumestuskreemi, avastavad nad kodus, et toon on ikkagi täitsa mööda. Jah, see on see kurjajuur - poe kunstlik/moonutatud valgustus. Etteruttavalt olgu siiski öeldud, et ma soovitan teil, kui vähegi võimalik, küsida kaasa testrid või väikesed kogused kodus proovimiseks. Või lasta poes teha proovimeik väljavalitud jumestuskreemiga, et seda hiljem loomulikus valguses hinnata. Samuti saate siis ka aimu, kuidas jumestus päeva edenedes vastu peab ja kuidas nahk reageerib.

Okei, asja juurde. Mõtled, et saad ise hakkama, lähed poodi ja maandud siis nende erinevate meigistendide ees. Võtab silme eest kirjuks - mida võtta, mida jätta, kust üldse alustada. Isegi ühe firma stendil on vähemalt 4-5 erinevat sorti jumestuskreeme.
Üks hetk, ära satu paanikasse! :) Võtame asja üksipulgi lahti ja me saame juba paljud tooted enda jaoks välistada - seega lihtsam valida. Siinkohal esitangi nüüd kõige lihtsama küsimuse, millest alustada: millist tüüpi on sinu näonahk? Selle järgi saad paika panna, millese konsistentsi ja omadustega peaks olema sinu jumestuskreem. Ja selleks, et ei peaks kõigi pudelite/pumpade pealt korke maha keerama, on juba pakendite peale tihti märgitud, millisele näonaha tüübile antud toode sobib. Teades oma nahatüüpi, soovitavat katvust ja isiklikke eelistusi on jumestuskreemi kergem valida. Natuke selgitan siis, miks just teatud omadustega toode teatud näonahale sobib.
Vedel jumestuskreem (liquid foundation)

Kreemine jumestuskreem (cream foundation)
Puuder (powder foundation)
On olemas kreemised (cream foundation), vedelad jumestuskreemid (liquid foundation) ja puudrid/ mineraalpuudrid (powder, powder foundation, mineral powder). Omadustelt matistavad (mattifying, matte-finish), valgustpeegeldavad tooted (radiance), niisutavad (moisturizing) ja kauapüsivad (long-lasting). Kõige levinumad ongi vedelad jumestuskreemid, mis on siis põhiliselt pumbaga pudelites või keeratava korgiga tuubides meie poelettidel esinadatud. Üldiselt on jumestuskreemi nimes või tootetutvustuses juba vihje olemas, mis tüüpi ja omadustega tootega on tegemist.


Rasune nahk ei vaja valgustpeegeldavaid tooteid, see läigib/kumab niigi päeva jooksul erituva rasu tõttu. Sobivad  matistavad ja õlivabad  tooteid. Üldiselt võiks valida keskmise kuni tugeva katvusega puudrisemad tooted. Väga hästi sobib ka mineraalpuuder, mis jätab mati, samas loomuliku tulemuse. Vistrike ja muude defektide peal võib kasutada peitekreemi.  Jumestuskreemi kinnitamiseks võiks kasutada ka puudrit, mis omakorda imab rasu. Lisaks on hea, kui puudrikarp on käekotis kaasas, et päeva jooksul nägu üle tupsutades jumestust värskendada saaks. Liigse eritunud rasu eemaldamiseks võib kasutada spetsiaalsed imavad paberid, kuid asja ajab ära ka pehme salvrätik, mida siis lihtsalt õrnalt rasusele piirkonnale suruda.
Kuivale ja vananevale nahale sobivad kerged, niisutavad ja ka valgustpeegeldavaid osakesi sisaldavad vedelad jumestuskreemid. Vananeval nahal ei jää ilusad matid ja ka väga rasked/õlised jumestustooted, mis kipuvad kortsukestesse kogunema. Puudrised tooted aga rõhutavad kortse veelgi.
Kombineeritud naha puhul kipuvad läikima minema eelkõige nina-lõug-otsaesine. Seega võib valida jumestuskreemi, mis sobib üldise näonahaga ja rasusemad kohad tupsutada veel puudriga üle.
Normaalse nahaga inimesed on õnneseened. Nemad saavad valida meelepärase jumestuskreemi vastavalt oma eelistustele. Tulemus võiks siiski olla kergelt kumav ja loomulik.

Lisaks on olemas ka palju "uue aja" tooteid ja neid lisandub iga päevaga. Tint jumestuskreemid (tinted moisturizer), BB kreemid (Blemish/beauty Balm), CC kreemid (Colour Correction), DD kreemid (Daily Defence), jumesutskreemid vahu (mousse, whipped foundation)  ja pulga (stick foundation) kujul.
Toonitud, näonahka hooldavaid komponendte sisaldavad kreemid sobivad eelkõige normaalsele, kuivale ja ka õrnalt rasusele nahale, mis ei vaja tugevat katvust. 
Jumestuskreem, mis on pulga kujul on üldiselt kõrge pigmendisisaldusega ja hea katvusega. Vaht on aga vedela ja puudritaolise jumestuskreemi kombinatsioon. See on kerge konsistentsiga, hea hajutatavusega ja tulemus jääb üldjuhul matt.

Ma muidugi ei saa üle ega ümber oma lemmikust - mineraalpuudrist. Olen selle toote headest omadustest rääkinud juba oma eelmistes postitustes. Igatahes võin kokkuvõtvalt öelda, et näonaha olukord paranes tunduvalt ja olen seega sellele tootele ka truuks jäänud.

Jane Iredale PurePressed Base Mineral Powder

Jumestuskreemide toonide/värvide maailma jõuan oma järgmises postituses ...
Veidi kannatust ja kohtume jälle!

P.S. Küsimused on alati väga teretulnud!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar