reede, 4. september 2015

Jumestuskreemi valimine - võimatu missioon?! Osa 2.

Natuke aega on nüüd mööda läinud ja olen suutnud ennast niipalju koguda, et jätkata sealt, kus pooleli jäin. Vahepeal on toimunud nii mõndagi. Olen soetanud endale ühe uue iluvidina, millest ilumaailm on juba mõnda aega rääkinud, aga seekord jätan selle saladuseks. Asi vajab natuke katsetamist/proovimist ja asisemad jutud räägin teile juba oma järgmistes blogisissekannetes koos tootetutvustuse, pildimaterjali ja ka arvustustega.


Nagu lubasin, kirjutan nüüd jumestuskreemi õige tooni valimise/leidmise teemadel. Eelmine blogipostitus oli justkui sissejuhatus, aga nüüd läheb asi põnevaks. Värvide maailm on üks segane maailm. Ilu on vaataja silmades ja tundub, et ka värvitoone näeb igaüks natuke oma nurga alt. Olen ennastki leidnud sõbrannaga vaidlemast, kas toon on näiteks lillakas või roosakas. Sky Plus hommikuprogrammis rääkis Maris Järva kunagi ühe jutu oma autoostust. Teades, et ta läheb ostma punast (mis iganes marki) autot, ootas teda aga lillakat tooni auto. Maris oli siis küsinud müüjalt, et kus on see punane auto, mida te lubasite. Vastuseks sai, et ongi ju punane - vaarikapunane.

Jumestuskreemide värvigamma ei ole õnneks nii lai. Põhimure aga on kahjuks see, et tihti avastame koju jõudes, et ostetud jumestuskreem on täitsa valet tooni ja paistab näol ebaloomulik mask - oranžikas, roosa, hallikas või lausa vasevärvi.
Siit võimegi teha järelduse, et jumestuskreemi toon ei sobi kokku naha loomuliku alatooniga.


 Pildimaterjalis siis ka mõned näited kuulsuste apsudest.

Miks ei suuda me õiget välja valida, poes ju sobis hästi?! Koju jõudes tundub ikka kuidagi imelik või lausa täitsa mööda.
Nahatüübile sobiva jumestuskreemi/puudri valimisega ühel pool olles, saame siis keskenduda konkreetse toote pakutavatele erinevatele toonidele.
Kõige tähtsam: Jumestuskreem ei ole nahale jume andmiseks, vaid nahatooni ühtlustamiseks. Jumet ja "särtsu" saame anda põsepuna ja kontuurimisega.
Esiteks peamegi teadma, milline on meie enda naha alatoon. Paljud professionaalid liigitavad nii: külm (cool) -  roosakama alatooniga, neutraalne (neutral), soe(warm) - kollakama alatooniga. Kuidas seda kindlaks teha? Ütleme nii, et kui su nahk päevitub hästi, on melaniini hulk nahas kõrgem ja naha alatoon seega soe. Kui päevitud väga halvasti (tekib pigem punane päikesepõletus), siis on melaniini hulk nahas väiksem ja naha alatoon külmem. Sellised inimesed ka õhetavad tihti ja kahjuks :) on ka punastamine hästi märgatav.
Suures lõputus internetis räägitakse ka läbi naha kumavate käeveenide värvi hindamisest, aga see on minu jaoks kuidagi eksitav. Ühest kohast leidsin ka sellise lingi: näonaha test. Iseasi on muidugi see, kuidas foto endast välja tuleb, sest palju oleneb valgustusest.
Üks trikk on veel asja juures: naha pealispinna toon näol võib paista hoopis teistsugune, kui on su tegelik naha alatoon. Sest tihti esineb meil näos näiteks punetust (akne, pindmised kapillaarid, ketendus, allergia, päikesepõletus jne).
Valdavalt on meie kaunil Eestimaal elavate naiste naha alatoon kollakas. Ja veel - kuna melaniini e naha pigmendi loomulik alatoon on ka kollakas, siis enamusel klapivad just kollaka alatooniga jumestuskreemid. Tihti olengi foorumitest lugenud, et valdavalt ollakse hädas sellega, et jumestuskreem paistab näol liiga roosa või oranž.

Isiklikult olen seda meelt, et jumestuskreemi võiks proovida kas kaelale või dekolteele. Kindlasti aga mitte käe peale, sest näo ja käe nahatoonid erinevad suuresti. Lõpptulemus on loomulik, kui näo- ja kaelatoon ühtivad ja me ei pea näo erinevust hakkama peitma kaela jumestamisega, mis lisaks kõigele rikub ka riiete kraed ära.
Valituks osutub muidugi toon, mis nahale määrides märkamatuks hajub.


Jumestuskreemi valimiseks on vaja ka aega! Näole kandes jumestuskreem soojeneb ja seguneb naha oma niiskuse/rasuga, muutes natuke tooni. Väike lisatähelepanek on seegi, et pudelis paistab jumestuskreem tumedam, kui ta tegelikult nahal jääb.
Väga palju oleneb valgusest/valgustusest. Üldiselt on poes halb moonutav valgustus. Kõige parem oleks tooni hinnata loomuliku päevavalguse käes. Seega, ei tasu oma valikuga kiirustada. Kui vähegi võimalik, võiks lasta teha proovimeik või siis küsida kaasa tester. Proovimeigi plussiks on ka see, et me saame nahatooni hinnata erineva valguse käes ja näeme ka kuidas näonahk konkreetsele tootele reageerib ja milline on tulemus veel tundidegi möödudes.

Eriti mugav on siis, kui jumestuskreemi pudeli peal on ära märgitud, kas toon on soe või külm - numbrite ees on tähed W (warm), C (cool), NC (neutral cool), NW (neutral warm). See on suureks abiks valiku kitsendamisel.
(Ettevaatust MAC toodetega, seal on toonide vastavus vastupidi keeratud).
Enamasti on levinumad toonide nimetused näiteks: borcelain, buff, ivory, sand, nude, beige,  vanilla, shell, golden,  honey, tan, bronze, nutmeg, almond, mocca jne. Mina isiklikult nendesse nimedesse ei süvene, sest nii nagu riiete suuruste juures võib näiteks nr 38 olla erinevate kaubamärkide juures täiesti erinev, nii on ka nende toonidega. Siinjuures võib nüüd küll käe peale kandmine olla abiks, et hinnata jumestuskreemide alatoone. Nii saame toone omavahel võrrelda - kas see on soe (kollakam) või külm (roosakam).

Mida teha aga siis, kui leitud on just see õige toon ja sobiv toode, aga märkamatult on suvest saanud talv ja päevitus on minevikku haihtunud?! Kas jumestuskreemi valikusaaga hakkab jälle otsast peale? Hea nipp on osta sama firma sama alatooni heledam variant. Tumedat ja heledat vastavalt vajadusele kokku segades saame jälle õige tooni ja riiulil ei pea seisma 4-5 pudelit erinevateks aastaaegadeks.

Loodan, et minu kogemused olid teile natukenegi abiks või siis lihtsalt huvitav lugeda. Kõik teiepoolesed kasulikud nipid ja lood, kuidas olete leidnud endale just selle õige jumestuskreemi, on teretulnud.
Ja ära unusta....oma silm on kuningas ;)
Uutel teemadel juba varsti, kohtume jälle...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar