pühapäev, 6. september 2015

Lihtsalt ilus...

Seda lugu inspireeris mind kirjutama jällegi seesama ajakiri "Mood" juulikuunumber. Tundub, et seekord pakkus ajakiri suures kontsentratsioonis just minule huvipakkuvaid teemasid. Juba juhtkiri oli innustav ja mõtteid koondav.

Sisemine ilu ja välimine ilu. Üks ülistab ühte, teine teist.
Milline naine ei sooviks olla ilus?!
Mina tahan olla lihtsaltilus ja lihtsalt ilus! Nii lihtsaltilus, et hommikul tõustes piisaks vaid värskendavast duššist ja väikesest lõhnapihustusest. Mul see lihtsaltilus olemine kahjuks nii kergelt ei õnnestu. Vähemalt ma arvan nii.
Meil igaühel on kindlasti ettekujutus oma iluideaalist ja see erineb paljuski. Aga siiski oleme väga mõjutatavad kogu moemaailma ettesöödetud iluideaalidest. Ja see on pidevas muutumises.
Kui mõelda kas või riietusele, kuidas on see läbi aja muutunud. Mäletan, kuidas kunagi mõtlesin, et ei hakka iial kandma nn capri pükse. Need tundusin minu jaoks nii koledad. Aga aeg läks ja märkamatult avastasin ühel hetkel, et need püksid on ju täitsa normaalsed, isegi lahedad. Muidugi on mul nüüd nii mõnigi eksemplar neist olemas.

Tahan olla lihtsalt ilus! Nii lihtsalt, et selleks ei pea kapis ja riiulil seisma lugematu arv (kalleid) purke ja iluvidinaid.
Minuga oli kunagi nii lood, et meikisin ennast väga vähe. Eeskujuks oli mulle ema, kes samuti rohkem kui ripsmetušš, silmapliiats ja huulepulk ei kasutanud. Nii ka mina. Aastate möödudes aga hakkas tekkima huvi, et kuidas olla lihtsalt ilus, aga väheke rohkemate asjade kui need kolm abimeest. Võibolla tundsin, et nendest siiski ei piisa.

Meil kõigil on oma purgikesed vannitoas kapis, need meie ilupurgikesed. Pole oluline, kas see on 110 eurot maksev näokreem või lihtne looduslik kookoseõli. Igaühe ilu tuleb eri purgist ja las see nii ollagi. Täna just emaga ohkasime, et miks see naiste ilu nii palju maksma peab?! Tahame hoolitsetud kauneid juukseid - see tähendab lisaks hooldusvahenditele ka teatud aja tagant juuksuris käimist. Pehme siidise naha saamiseks vajame kreemi, oma kaunite näojoonte rõhutamiseks oleks tore natuke ka värvi lisada ja heast lõhnaõlist ei ütleks ka ära.

Üldiselt olen ise selline inimene, kellele ei meeldi asju üle kuhjata ja tahan võimalikult vähesega hakkama saada.  Olen üritanud head tulemust saada vähesega, aga kui hakkasin seda pildi jaoks kokku panema ja üles sättima, siis vaatasin, et polegi nüüd teab mis nii vähe... :)

Minu hommikune vannitoa arsenal
...ja makeup laud

Ma tahaksin küll kõiki julgustada ennast meikima. Ma ise alustasin aastaid tagasi  justkui A-st ja B-st oma kolme iluvidinaga, aga nüüd olen jõudnud niikaugele, et aitan ka teisi kaunimaks muuta. Mind teeb väga rõõmsaks, kui meigitoolist vaatab peeglisse lõpptulemusega rahulolev klient ja tunneb ennast lihtsalt ilusana.
Sisemine ilu on tähtis, aga väline justkui täpp I peal.
Kauneid värvilisi hetki uude sügisesse!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar