esmaspäev, 29. oktoober 2018

Looduskosmeetika poolt või vastu?

Hei! Kõik minu armsad praegused ja uued lugejad!
Kosmeetikamaailmas pead tõstev looduskosmeetika vallutab ühe rohkem meie müügilette ja erinevad uued brändid ajavad silme eest kirjuks. Kas peaks/võiks ka proovida ja kasutada või on see lihtsalt üks mõttetu uus moeröögatus? Kohe räägin teile, mis mina sellest arvan!

Elu on kiire! Oh, kui kulunud väljend, aga nii on. Minu töö meditsiinis täidab argipäevad, õhtuti ning nädalavahetuseti tegelen oma lemmikhobiga - meikimisega (vt Hellin - Makeup Artist). Kui parasjagu ei ole kliente, kes sooviksid peole või pildistama minna ja selleks puhuks kauniks saada, siis organiseerin ise endale mõne toreda väljakutse. Kutsun vabatahtlike endale meigimodellideks ja löön kaasa erinevates põnevates projektides, kus oma meigioskusi lihvida ja arendada saan. No ja kui siis aega üle jääb, peab selle täitma hädavajalike kodutöödega ja trenni tahaks ka ikka jõuda. Niipalju lühidalt minu tegemistest, aga nüüd siis teemast, mis kütab kirgi!

Kas valida looduskosmeetika?

Püstitatud teema tundub mulle üha rohkem aktuaalne, sest on palju hakanud silma sotsiaalmeedias ja ma ise olen samuti sellega tihedalt seotud. Sest - hoolitsetud nahk on kauni meigi aluseks ja nahasõbralikud meigitooted ei nulli ära sinu nahahooldusele kulutatud aega ja raha.
Niisiis on ilumaailma hakanud vallutama loodustooted, seda nii nahahoolduses kui ka dekaratiivkosmeetikas. Hurraa! Mulle meeldib see väga!  Peatuksin praegu rohkem nahahoolduse poole peal. Eestisse on järjest tekkimas uusi looduskosmeetika tootjaid.
Väike nimekiri uuematest ja juba mõnda aega Eesti olemasolevatest brändidest: HOIA, Tilk!, BERRICHIBlessixAesti, Mukk, Sõsar, LUUV, Bon Merité, D´DIFFERENCE, Jovely, SohvyIngli PaiLUMINurmeSigne SeebidJoikMAGRADATURBLISS, VESTIGE VERDANT.
Ma mitte ainult ei loetle neid teile, vaid võin öelda, et kasutan ka mitmete brändide nahahooldusvahendeid. No näiteks on mul D´Differenci 5D silmaümbruskreem, Ingli Pai näovesi (millega igal hommikul oma nägu turgutan), LUMI ja BERRICHI näokreem. Samuti kasutan ka TURBLISSi ja VESTIGE VERDANTIi turbamaske. Ma nende toodete arvustuse juures pikemalt ei peatu. On erinevaid nüansse erinevate nahatüüpide koha pealt, aga minu poolt kasutatud tooted saavad hindeks "väga hea". Olen ja jään jätkuvalt loodusliku nahahoolduse tulihingelisks pooldajaks. Minu pirtsakat, kombineeritud, t-tsoonis suurepoorilist, rasueritavat, kuid samas pinnakuiva nahka on need tooted suurepäraselt hooldanud.
Koos loodusliku näohoolduse ja mineraalse jumestuspõhja kasutamisega, olen lahti saanud põletikulistest vistrikest ja vähendanud oluliselt tülikate komedoonide (umbunud poorid) tekkimist. Nahasõbralik dekoratiivkosmeetika vähendab ka oluliselt erinevaid allergianähte nii nahal kui ka silmades.

Paljud on selja pööranud tavalistele supermarketitest saadaolevatele kreemidele ja pöördunud apteegikosmeetika poole. Ausalt, aga apteegist võib saada häid, aga ka halbu vahendeid. Peab oskama neid selekteerida koostisainetes näpuga järge ajades.
Teine kategooria on kallite brändide hoolduskosmeetika. Ka nendes kasutatakse väga ekslusiivseid looduslikke komponente ja kuna tootearendus on kallis ja toimeainete kontsentratsioon kordades suurem, kui tavalisel supermarketi kreemis, siis sealt ka juba kujunev kallis hind. Kindlasti tutvu ka sellisete toodete puhul koostisainetega. Pane tähele, et toote koostisainete nimekirjas eespool olevaid ained on suurema kontsentratsiooniga ja mida nimekirja lõpupoole, seda väiksema sisaldusega need ained tootes esindatud on.

80% nahale määritavatest ainetest imendub meie organismi. Panen siia ühe kokkuvõtva artikli, kus on lühidalt selgitatud, milliseid kahjulikke keemilisi ühendeid peaks kosmeetikatoodetes vältima.
Juba selle artikli lugemine annab mõista, miks võiksime pilgu pöörata looduskosmeetika poole! Head avastamist ja ma olen kindel, et sa ei pea pettuma!

Millised on sinu kogemused? Kirjuta kommentaaridesse ja jaga oma soovitusi või kogemusi ka teiste blogilugejatega!

1 kommentaar:

  1. Berrichi on näiteks üks nendest näokreemidest, mille kohta olen kuulnud palju kiidusõnu erinevate naiste käest!

    VastaKustuta